Kujdesi i kembeve

  • Krem Balsam per Kembet

   Krem Balsam per Kembet

   Foot Cream Antiperspirant eshte nje krem zbutes dhe freskues per shputat e kembeve. Permbajtja e lendeve zbutese jep nje ndikim mjaft te mire ne thembra dhe zona te tjera te ashpersuara te lekures se kembes, ndersa permbajtja e mentolit i jep freski, relaksim dhe veprim antibakteial.

   Foot Cream perdoret si nje krem per shputat e kembeve me efekt zbutes, freskues, relaksues dhe antimikrobik.

   Pas perdorimit kremi duhet mbyllur dhe duhet mbajtur larg nga femijet.

   • Menyra e perdorimit, vendi i aplikimit, sasia e produktit te aplikuar:

   Merret me prekje nje sasi kremi dhe aplikohet me masazhim ne shputa, duke e perhapur mire edhe mes gishterinjve per te patur nje perthithje te mire ne lekure.

   • Kur mund te perdoret, kohezgjatja dhe frekuenca e perdorimit:

   Kremi aplikohet kryesisht ne mbremje per te patur nje efekt zbutes dhe relaksues, duke i lare kembet paraprakisht me uje te ngrohte dhe duke veshur corape te pambukta pas aplikimit te kremit.

   Gjithashtu gjen perdorim te perditshem ne mengjes, para se te veshim kepucet per te filluar aktivitetin tone jashte shtepise. Ne kete rast do te marrim nje efekt freskues te kembeve dhe nje arome te kendshme per gjate gjithe dites.

   Perdorim krem kembesh sa here kuptojme ndjesine e tharjes se lekures se shputave te kembeve, mund te perdoret ne cdo kohe qe deshirohet qe lekura te ndjehet e bute, e fresket dhe e bukur.

  • Pudër mentolat

   PUDER MENTOLAT

   Pudra Mentolat ndihmon ne freskimin e lekures se trupit. Pudra perthith butesisht lageshtiren e
   tepert mbi lekure, duke parandaluar skuqjen. Eshte e provuar klinikisht dhe permban nje arome
   te lehte freskuese menteje.
   Gjithashtu gjen perdorim edhe ne fusha te tjera si ne mjekimin e Variceles (Lise se dhenve) tek
   femijet dhe te rriturit. Pudrosen lehtë vezikulat me pudër mentolat e cila ndihmon ne pertharjen e
   vezikulave, dezinfektimin e tyre dhe freskimin e lekures.

  • Pudër për Këmbët

   FOOT POWDER ANTI-PERSPIRANT

   PUDER KEMBESH KUNDER DJERSITJES

   Pudra e kembeve perthith djersitjen e tepërt, pengon rritjen e baktereve qe jane pergjegjese per
   eren e pakendshme te kembeve, parandalon dhe trajton irritimet e lëkurës dhe aromatizon
   shputat.
   Eshte e provuar klinikisht dhe permban nje arome te lehte freskuese.
   Per te mbajtur te thate, te freskuar e te aromatizuar lekuren e shputave aplikohet nje sasi pluhuri
   te pudres ne shputa te lara e te thara mire, duke tundur me kujdes. Nje menyre tjeter edhe me e
   sigurte eshte te shkundni pluhurin ne doren tuaj dhe pastaj ta vendosni ne shputa duke e perhapur
   mire ne pjeset mes gishtave dhe ne te gjithe siperfaqen e shputes.

  Start typing and press Enter to search

  Shopping Cart

  No products in the cart.

  AlbanianEnglish