Linja e bebeve

  • Krem bebe

   BABY CREAM

   Krem per femije i pasur me vitamina A+D+E dhe nje perzierje lendesh zbutese, qe ndihmojne lekuren e
   femijes te mbahet e bute dhe pa irritime.
   Lekura e foshnjeve eshte teper e ndjeshme ndaj irrituesve dhe mund te humbe lageshtine me shpejt.
   Baby Cream me vitamina A+D+E eshte nje krem i bere kryesisht per te siguruar lageshtine e rendesishme
   per mbajtjen e lekures te bute dhe te shendetshme.
   Formula jone specifike me perberes te njohur per cilesite e tyre zbutese dhe e pasur me vitamina
   A+D+E, si nje krem qetesues natyral, e mban lekuren te bute, te hidratuar dhe te shendetshme per nje
   kohe te gjate.
   Nese perdorimi i Baby Cream behet nje rutine e cdo nate, kjo i ndihmon foshnjat dhe femijet te jene te
   qete e te relaksuar per nje fjetje te lehte dhe gjume te mire per gjate gjithe nates.

   Klinikisht perdorimi i kremit ka efekt te mire zbutes, qetesues dhe mbrojtes ndaj irritimeve te lekures. Nje prekje ne kremin hidratues dhe nje perhapje e lehte ne lekuren e femijes tuaj behet nje pervoje rutine dhe e kendshme ne perditshmerine tuaj. Perdor Baby Cream pasi i ben banje femijes per nje masazhim te lehte, ose sa here qe femija ka nje lekure te thare.

    

    

  • Krem Mbrojtës nga Dielli për Fëmijë

   Krem Mbrojtës nga Dielli për Fëmijë

   BIMBI mbron lëkurën delikate të fëmijëve nga skuqja dhe irritimi. Përbërja speciale e kremit lejon qëndrimet e zgjatura gjatë lojrave në ujë.

   Përdorimi: Aplikohet 10-15 min para daljes në diell, përsëritet disa herë gjatë qëndrimit në diell, evitohen orët më të nxehta.

   Sasia: 250ml

  • Puder bebe

   Pudër për Bebe

   Baby Powder ndihmon ne mbajtjen bute, te qetesuar dhe pa skuqje te lekures se femijes. Pudra
   perthith butesisht lageshtiren e tepert mbi lekure, duke parandaluar skuqjen. Eshte e provuar
   klinikisht dhe permban nje arome te lehte qetesuese per femijet.
   Gjithashtu gjen perdorim edhe ne fusha te tjera si lubrifikues dhe perthithes i lageshtires.
   Pudra aplikohet pas cdo nderrimi te pelenave, sidomos para gjumit ose ne cdo kohe qe femija ka
   patur ekspozim te gjate me pelena te lagura. Mund te perdoret ne cdo kohe qe deshirohet qe
   lekura te ndjehet e bute, e fresket dhe e rehatshme. Per femijet mund te perdoret pas cdo banje
   dhe nderrimi te pelenave.

  • Shampo bebe

   Shampo per Bebe

   Një shampo e lehtë që përdoret për foshnjat dhe fëmijët. Një shampo e butë ndaj flokëve dhe kokës, nuk dëmton sytë. Shampoja për foshnjet i mban flokët të pastër, me shkëlqim dhe të lehtë për tu menaxhuar.

   Për të rriturit: Eshtë e përshtatshme si një shampo e përditshme për të gjitha llojet e flokëve.

   Udhëzimet: Lagni flokët dhe aplikojeni shampon deri në një shpëlarje të lëkurës dhe flokëve.

   Sasia: 130ml

  • Vaj bebi

   Vaji Bebe

   Vaji Bebe përthithet shumë shpejt dhe nuk lë një shenjë të yndyrshme në lëkurë. Përdoret si hidratues në mënyrë efektive për lëkurën e butë të foshnjës.

   Përdorimi:

   Përdoreni çdo ditë pas larjes për të ndihmuar në hidratimin e lëkurës delikate dhe për të ndihmuar në parandalimin e çarjeve.
   Përdoreni pas dushit ose banjës në lëkurë të lagur për të ruajtur lagështirën shumë më mirë sesa locionet dhe kremrat. Thjesht përdoreni në të gjithë trupin, pastaj thajeni me një peshqir.

   Ju mund të përdorni Baby Oil për të hequr MakeUp-in e syve.

   Sasia: 130ml

  Start typing and press Enter to search

  Shopping Cart

  No products in the cart.

  AlbanianEnglish