Kremra

  • Krem Balsam per Kembet

   Krem Balsam per Kembet

   Foot Cream Antiperspirant eshte nje krem zbutes dhe freskues per shputat e kembeve. Permbajtja e lendeve zbutese jep nje ndikim mjaft te mire ne thembra dhe zona te tjera te ashpersuara te lekures se kembes, ndersa permbajtja e mentolit i jep freski, relaksim dhe veprim antibakteial.

   Foot Cream perdoret si nje krem per shputat e kembeve me efekt zbutes, freskues, relaksues dhe antimikrobik.

   Pas perdorimit kremi duhet mbyllur dhe duhet mbajtur larg nga femijet.

   • Menyra e perdorimit, vendi i aplikimit, sasia e produktit te aplikuar:

   Merret me prekje nje sasi kremi dhe aplikohet me masazhim ne shputa, duke e perhapur mire edhe mes gishterinjve per te patur nje perthithje te mire ne lekure.

   • Kur mund te perdoret, kohezgjatja dhe frekuenca e perdorimit:

   Kremi aplikohet kryesisht ne mbremje per te patur nje efekt zbutes dhe relaksues, duke i lare kembet paraprakisht me uje te ngrohte dhe duke veshur corape te pambukta pas aplikimit te kremit.

   Gjithashtu gjen perdorim te perditshem ne mengjes, para se te veshim kepucet per te filluar aktivitetin tone jashte shtepise. Ne kete rast do te marrim nje efekt freskues te kembeve dhe nje arome te kendshme per gjate gjithe dites.

   Perdorim krem kembesh sa here kuptojme ndjesine e tharjes se lekures se shputave te kembeve, mund te perdoret ne cdo kohe qe deshirohet qe lekura te ndjehet e bute, e fresket dhe e bukur.

  • Krem bebe

   BABY CREAM

   Krem per femije i pasur me vitamina A+D+E dhe nje perzierje lendesh zbutese, qe ndihmojne lekuren e
   femijes te mbahet e bute dhe pa irritime.
   Lekura e foshnjeve eshte teper e ndjeshme ndaj irrituesve dhe mund te humbe lageshtine me shpejt.
   Baby Cream me vitamina A+D+E eshte nje krem i bere kryesisht per te siguruar lageshtine e rendesishme
   per mbajtjen e lekures te bute dhe te shendetshme.
   Formula jone specifike me perberes te njohur per cilesite e tyre zbutese dhe e pasur me vitamina
   A+D+E, si nje krem qetesues natyral, e mban lekuren te bute, te hidratuar dhe te shendetshme per nje
   kohe te gjate.
   Nese perdorimi i Baby Cream behet nje rutine e cdo nate, kjo i ndihmon foshnjat dhe femijet te jene te
   qete e te relaksuar per nje fjetje te lehte dhe gjume te mire per gjate gjithe nates.

   Klinikisht perdorimi i kremit ka efekt te mire zbutes, qetesues dhe mbrojtes ndaj irritimeve te lekures. Nje prekje ne kremin hidratues dhe nje perhapje e lehte ne lekuren e femijes tuaj behet nje pervoje rutine dhe e kendshme ne perditshmerine tuaj. Perdor Baby Cream pasi i ben banje femijes per nje masazhim te lehte, ose sa here qe femija ka nje lekure te thare.

    

    

  • Krem Dite Vitaminoz

   KREM DITE VITAMINOZ

   Krem Dite Vitaminoz, eshte nje krem hidratues me nje permbajtje te
   larte te vajit te bajameve dhe vitamines E. Kremi aplikohet kryesisht ne
   mengjes per te patur nje lekure te kendshme per te gjithe diten. Por
   gjithashtu mund te perdoret ne cdo kohe qe deshirohet qe lekura te
   ndjehet e bute, e fresket dhe e bukur.

  • Krem Duarsh

   KREM DUARSH

    

   Hand Cream eshte nje krem hidratues me nje permbajtje efektive te glicerines, vajit te ullirit dhe vitamines E.

   Hand Cream perdoret si nje krem per duart hidratues, zbutes, rigjenerues dhe parandalues per acarimin e lekures nga lendet larese dhe dehidratuese.

   Pas perdorimit kremi duhet mbyllur dhe duhet mbajtur larg nga femijet.

   • Menyra e perdorimit, vendi i aplikimit, sasia e produktit te aplikuar:

   Merret me prekje nje sasi kremi dhe aplikohet me masazhim te lehte ne duar, duke e perhapur mire, per te patur nje perthithje te mire ne lekure.

   • Kur mund te perdoret, kohezgjatja dhe frekuenca e perdorimit:

   Kremi aplikohet kryesisht ne mot te ftohte e te thate.

   Gjithashtu gjen perdorim te perditshem pas larjes me dore te eneve ne shtepi, ku duart jane nen veprimin elendeve larese qe shpesh dehidratojne lekuren dhe mund te shkaktojne irritim te lekures se duarve.

   Perdorim krem duarsh sa here kuptojme ndjesine e tharjes se lekures se duarve, mund te perdoret ne cdo kohe qe deshirohet qe lekura te ndjehet e bute, e fresket dhe e bukur.

  • Krem Mbrojtës nga Dielli për Fëmijë

   Krem Mbrojtës nga Dielli për Fëmijë

   BIMBI mbron lëkurën delikate të fëmijëve nga skuqja dhe irritimi. Përbërja speciale e kremit lejon qëndrimet e zgjatura gjatë lojrave në ujë.

   Përdorimi: Aplikohet 10-15 min para daljes në diell, përsëritet disa herë gjatë qëndrimit në diell, evitohen orët më të nxehta.

   Sasia: 250ml

  • Krem Nate kunder njollave

   KREM NATE HEQJE NJOLLASH

   Krem Nate Heqje Njollash eshte nje krem hidratues, me nje permbajtje te oksideve qe

   ben nje mbulim te njollave te lekures dhe jep nje ngjyre uniforme natyrale te ndritshme te lekures se fytyres. Kremi aplikohet kryesisht ne mbremje per te patur nje lekure me ngjyrim te njetrajtshem dhe nje perthithje e te cilit krijon nje mbrojtje ne mengjesin vijues.

   Por gjithashtu mund te perdoret ne cdo kohe qe deshirohet qe lekura te ndjehet e bute, e fresket dhe e bukur.

  • Krem Rigjenerues për Flokët

   Krem Rigjenerues per Floket

   Ky krem është ideal për rigjenerimin e flokëve të thatë dhe të dëmtuar.

   Përdorimi: Përdoret pas larjes së flokëve, lihet të reagojë per pesë minuta dhe shpëlahet.

   Sasia: 500ml

  • Krem Ristrukturant LEA

   Krem Ristrukturant LEA

   Kremi Ristrukturant LEA përmban ekstrate të embrionit të gurit dhe vitaminat E-B5 dhe shumë komponentë të tjerë ushqyes për flokët. Ringjall dhe i jep jetë flokëve të lodhur, me fibra të dëmtuara nga qendrimi gjatë në diell. Flokët bëhen përsëri të butë dhe të shkëlqyer.

   Përdorimi: Kremi shpërndahet në flokët e larë dhe akoma të lagur. Lihet të veprojë për rreth 10 minuta dhe shpëlahet me ujë të bollshëm.

   Sasia: 500ml

  • Krem Zbardhues Bukuria

   KREM BUKURIA ZBARDHUES

   Krem zbardhues Bukurija, eshte nje krem tonifikues me nje permbajtje te oksideve qe

   ben nje mbrojtje nga rrezet UV dhe nje hapje natyrale te ngjyres se lekures.

   Kremi aplikohet kryesisht ne mengjes per te patur nje lekure te mbrojtur dhe me ngjyrim te celet te njetrajtshem per te gjithe diten. Por gjithashtu mund te perdoret ne cdo kohe qe deshirohet qe lekura te ndjehet e bute, e fresket dhe e bukur.

  • Latte Solare

   Latte Solare eshte nje locion per trupin me filtra mbrojtese, Si locion ka nje efekt te shkelqyer hidratues ,
   ndersa prezenca e filtrave mbrojese lejon qendrimin nen rrezet e ngrohta te diellit pa lejuar djegien apo
   plakjen e lekures nga rrezet e demshme te diellit, por duke pritur nje ngjyrim te kendshem te lekures se
   trupit. Aplikohet shume mire ne saje te sprucimit dhe perhapjes se lehte. Duhet te riaplikohet cdo dy ore
   gjate ekspozimit ne diell.

  Start typing and press Enter to search

  Shopping Cart

  No products in the cart.

  AlbanianEnglish