Produktet tona

  • Maskë për Flokët

   Maskë për Flokët Kremi është i pasur me shumë minerale dhe vitamina, si B1, B2, PP dhe E-tokoferol. Gjithashtu kremi përmban Beta-Karroten, një antioksidant që […]

  • Krem Ristrukturant LEA

   Krem Ristrukturant LEA

   Kremi Ristrukturant LEA përmban ekstrate të embrionit të gurit dhe vitaminat E-B5 dhe shumë komponentë të tjerë ushqyes për flokët. Ringjall dhe i jep jetë flokëve të lodhur, me fibra të dëmtuara nga qendrimi gjatë në diell. Flokët bëhen përsëri të butë dhe të shkëlqyer.

   Përdorimi: Kremi shpërndahet në flokët e larë dhe akoma të lagur. Lihet të veprojë për rreth 10 minuta dhe shpëlahet me ujë të bollshëm.

   Sasia: 500ml

  • Krem Rigjenerues për Flokët

   Krem Rigjenerues per Floket

   Ky krem është ideal për rigjenerimin e flokëve të thatë dhe të dëmtuar.

   Përdorimi: Përdoret pas larjes së flokëve, lihet të reagojë per pesë minuta dhe shpëlahet.

   Sasia: 500ml

  • Pudër për Këmbët

   FOOT POWDER ANTI-PERSPIRANT

   PUDER KEMBESH KUNDER DJERSITJES

   Pudra e kembeve perthith djersitjen e tepërt, pengon rritjen e baktereve qe jane pergjegjese per
   eren e pakendshme te kembeve, parandalon dhe trajton irritimet e lëkurës dhe aromatizon
   shputat.
   Eshte e provuar klinikisht dhe permban nje arome te lehte freskuese.
   Per te mbajtur te thate, te freskuar e te aromatizuar lekuren e shputave aplikohet nje sasi pluhuri
   te pudres ne shputa te lara e te thara mire, duke tundur me kujdes. Nje menyre tjeter edhe me e
   sigurte eshte te shkundni pluhurin ne doren tuaj dhe pastaj ta vendosni ne shputa duke e perhapur
   mire ne pjeset mes gishtave dhe ne te gjithe siperfaqen e shputes.

  • Pudër mentolat

   PUDER MENTOLAT

   Pudra Mentolat ndihmon ne freskimin e lekures se trupit. Pudra perthith butesisht lageshtiren e
   tepert mbi lekure, duke parandaluar skuqjen. Eshte e provuar klinikisht dhe permban nje arome
   te lehte freskuese menteje.
   Gjithashtu gjen perdorim edhe ne fusha te tjera si ne mjekimin e Variceles (Lise se dhenve) tek
   femijet dhe te rriturit. Pudrosen lehtë vezikulat me pudër mentolat e cila ndihmon ne pertharjen e
   vezikulave, dezinfektimin e tyre dhe freskimin e lekures.

  • Krem Balsam per Kembet

   Krem Balsam per Kembet

   Foot Cream Antiperspirant eshte nje krem zbutes dhe freskues per shputat e kembeve. Permbajtja e lendeve zbutese jep nje ndikim mjaft te mire ne thembra dhe zona te tjera te ashpersuara te lekures se kembes, ndersa permbajtja e mentolit i jep freski, relaksim dhe veprim antibakteial.

   Foot Cream perdoret si nje krem per shputat e kembeve me efekt zbutes, freskues, relaksues dhe antimikrobik.

   Pas perdorimit kremi duhet mbyllur dhe duhet mbajtur larg nga femijet.

   • Menyra e perdorimit, vendi i aplikimit, sasia e produktit te aplikuar:

   Merret me prekje nje sasi kremi dhe aplikohet me masazhim ne shputa, duke e perhapur mire edhe mes gishterinjve per te patur nje perthithje te mire ne lekure.

   • Kur mund te perdoret, kohezgjatja dhe frekuenca e perdorimit:

   Kremi aplikohet kryesisht ne mbremje per te patur nje efekt zbutes dhe relaksues, duke i lare kembet paraprakisht me uje te ngrohte dhe duke veshur corape te pambukta pas aplikimit te kremit.

   Gjithashtu gjen perdorim te perditshem ne mengjes, para se te veshim kepucet per te filluar aktivitetin tone jashte shtepise. Ne kete rast do te marrim nje efekt freskues te kembeve dhe nje arome te kendshme per gjate gjithe dites.

   Perdorim krem kembesh sa here kuptojme ndjesine e tharjes se lekures se shputave te kembeve, mund te perdoret ne cdo kohe qe deshirohet qe lekura te ndjehet e bute, e fresket dhe e bukur.

  • Krem Mbrojtës nga Dielli për Fëmijë

   Krem Mbrojtës nga Dielli për Fëmijë

   BIMBI mbron lëkurën delikate të fëmijëve nga skuqja dhe irritimi. Përbërja speciale e kremit lejon qëndrimet e zgjatura gjatë lojrave në ujë.

   Përdorimi: Aplikohet 10-15 min para daljes në diell, përsëritet disa herë gjatë qëndrimit në diell, evitohen orët më të nxehta.

   Sasia: 250ml

  • Vaj bebi

   Vaji Bebe

   Vaji Bebe përthithet shumë shpejt dhe nuk lë një shenjë të yndyrshme në lëkurë. Përdoret si hidratues në mënyrë efektive për lëkurën e butë të foshnjës.

   Përdorimi:

   Përdoreni çdo ditë pas larjes për të ndihmuar në hidratimin e lëkurës delikate dhe për të ndihmuar në parandalimin e çarjeve.
   Përdoreni pas dushit ose banjës në lëkurë të lagur për të ruajtur lagështirën shumë më mirë sesa locionet dhe kremrat. Thjesht përdoreni në të gjithë trupin, pastaj thajeni me një peshqir.

   Ju mund të përdorni Baby Oil për të hequr MakeUp-in e syve.

   Sasia: 130ml

  • Shampo bebe

   Shampo per Bebe

   Një shampo e lehtë që përdoret për foshnjat dhe fëmijët. Një shampo e butë ndaj flokëve dhe kokës, nuk dëmton sytë. Shampoja për foshnjet i mban flokët të pastër, me shkëlqim dhe të lehtë për tu menaxhuar.

   Për të rriturit: Eshtë e përshtatshme si një shampo e përditshme për të gjitha llojet e flokëve.

   Udhëzimet: Lagni flokët dhe aplikojeni shampon deri në një shpëlarje të lëkurës dhe flokëve.

   Sasia: 130ml

  • Puder bebe

   Pudër për Bebe

   Baby Powder ndihmon ne mbajtjen bute, te qetesuar dhe pa skuqje te lekures se femijes. Pudra
   perthith butesisht lageshtiren e tepert mbi lekure, duke parandaluar skuqjen. Eshte e provuar
   klinikisht dhe permban nje arome te lehte qetesuese per femijet.
   Gjithashtu gjen perdorim edhe ne fusha te tjera si lubrifikues dhe perthithes i lageshtires.
   Pudra aplikohet pas cdo nderrimi te pelenave, sidomos para gjumit ose ne cdo kohe qe femija ka
   patur ekspozim te gjate me pelena te lagura. Mund te perdoret ne cdo kohe qe deshirohet qe
   lekura te ndjehet e bute, e fresket dhe e rehatshme. Per femijet mund te perdoret pas cdo banje
   dhe nderrimi te pelenave.

  • Krem bebe

   BABY CREAM

   Krem per femije i pasur me vitamina A+D+E dhe nje perzierje lendesh zbutese, qe ndihmojne lekuren e
   femijes te mbahet e bute dhe pa irritime.
   Lekura e foshnjeve eshte teper e ndjeshme ndaj irrituesve dhe mund te humbe lageshtine me shpejt.
   Baby Cream me vitamina A+D+E eshte nje krem i bere kryesisht per te siguruar lageshtine e rendesishme
   per mbajtjen e lekures te bute dhe te shendetshme.
   Formula jone specifike me perberes te njohur per cilesite e tyre zbutese dhe e pasur me vitamina
   A+D+E, si nje krem qetesues natyral, e mban lekuren te bute, te hidratuar dhe te shendetshme per nje
   kohe te gjate.
   Nese perdorimi i Baby Cream behet nje rutine e cdo nate, kjo i ndihmon foshnjat dhe femijet te jene te
   qete e te relaksuar per nje fjetje te lehte dhe gjume te mire per gjate gjithe nates.

   Klinikisht perdorimi i kremit ka efekt te mire zbutes, qetesues dhe mbrojtes ndaj irritimeve te lekures. Nje prekje ne kremin hidratues dhe nje perhapje e lehte ne lekuren e femijes tuaj behet nje pervoje rutine dhe e kendshme ne perditshmerine tuaj. Perdor Baby Cream pasi i ben banje femijes per nje masazhim te lehte, ose sa here qe femija ka nje lekure te thare.

    

    

  • Shampo Kundër Parazitëve

   Shampo Kundër Parazitëve

   Eliminon të gjithë parazitët human, vepron me shpejtësi dhe efikasitet. Aplikohet në flokë të lagur derisa përfitojmë një shkumë të mirë e shpëlajmë, e aplikojmë edhe një herë dhe e shpëlajmë mjaft mirë.

   Sasia: 220ml

    

    

  Start typing and press Enter to search

  Shopping Cart

  No products in the cart.

  AlbanianEnglish